Jeta Osh Qef
Home

Turqit kanë një fjalë të veçantë për “borën”, shqiptarët shkrihen së qeshuri kur e dëgjojnë
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 11.01.2017, 14:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Ka shumë fjalë që të huajt i thonë me normalitet duke qenë se nënkuptojnë një send, objekt, fenomen apo dukuri të caktuar, por që në shqip këto fjalë tingëllojnë shumë keq.

E tillë është edhe fjala “borë” në turqisht. Ky djalë që shikoni në videon e mëposhtme është duke gëzuar e duke përmendur disa herë këtë fjalë “borë, borë, borë” në gjuhën e tij, por që në shqip keni për t’u shkrirë kur ta dëgjoni se si i thotë.

Videoja është bërë virale në internet dhe shumë persona e kanë parë e kanë reaguar sikurse dhe ju: duke qeshur.

#mad #chemist #kargörenmasumizmirli = D

A video posted by Mert Koç (@lordglorfindel) on