Jeta Osh Qef
Home

Barcelona shfryn ndaj Juventusit, këto janë rezultatet në të gjitha ndeshjet e Championsit
Nga: K.Demiraj | Publikuar më: 12.09.2017, 22:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Lionel-Messi-644282Mbrëmja e parë e Championsit për sezonin e ri ka dhuruar emocione të mëdha. Në ndeshjen kryesore, Barcelona shkatërroi Juventusin në “Camp Nou”. Katalanasit fituan me rezultat të pastër, 3-0.

Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Dy golat e shënuar sonte nga Messi, ishin të parët ndaj portierit Gianluigi Buffon. Ndërkaq në ndeshjet e tjera ishin këto rezultate:

Roma-Atletico Madrid 0-0

Bayern-Anderlecht 3-0

Benfika-CSKA Moskow 1-2

Celtic-PSG 0-5

Chelsea-Qarabag 6-0

Man Utd-Basel 3-0

Olympiakos-Sporting Lisbone 2-3