Jeta Osh Qef
Home

Në 2012-n i “vodhën” titullin, sot i marrin makinën!
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Wed Sep 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

120225102712-football-muntari-buffon-horizontal-large-gallerySulei Muntari, ish mesfushori i Interit dhe Milanit po jeton momentin e tij më të vështirë. Në fakt, përveç se është pa punë, pra i lirë dhe pa skuadër, 33-vjeçari është ndaluar në kufi mes Italisë dhe Zvicrës nga agjentë të policisë rrugore, të cilët kanë sekuestruar makinën e tij për disa këste kredie që nuk ka paguari…

Ganezi, ashtu si shkruan “Secolo XIX”, në këtë moment, deklaroi: “Eshtë e vërtetë, jam mbrapa më këstet, por po kaloj moment të vështirë. Më jepni kohë, do të zgjidh gjithçka”.

E të mendosh që vetëm disa vjet më parë, me Milanin, shihte t’i anullohej ndoshta goli që vendosi për teknologjinë dhe futjen e saj në futboll, me Bufonin që nxorri nga porta një top që kishte kaluar vijën e mesit në Milan-Juventus… Dhe kushedi, me atë gol gjërat mund të kishin ndryshuar.munt