Jeta Osh Qef
Home

Çmendet tifozi i Sëlltikut, i sulet me vrap Mbapesë dhe tenton ta godasë
Nga: K.Demiraj | Publikuar më: 13.09.2017, 08:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
selltik-696x496Sëlltiku rrezikon një dënim shembullor nga UEFA, pasi një tifoz i kampionëve të Skocisë ka zbritur në fushë para pak fundit të pjesës së parë dhe ka tentuar të godasë me shkelm yllin e PSG-së, Kilian Mbape.

Incidenti ka ndodhur vetëm pak çaste para fundit të pjesës së parë në takimin e luajtur në “Parkhead” të Gllazgout. Për fat të mirë ai nuk ka mundur të godasë yllin e PSG-së dhe më pas është kapur nga forcat e sigurisë së stadiumit.