Jeta Osh Qef
Home

Shpërthen Berisha ndaj Bashës, deklaratë e fortë e ish-kryeministrit: Ai është një dizastër!
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: Wed Sep 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

beris

Gazetari Çim Peka duke lajmëruar në rrjetin e tij social Facebook intervistën me Sali Berishën ka nxjerrë një pjesë të bisedës. Gjatë kësaj interviste, ish kryeministri ka folur për herë të parë shumë ashpër kundër kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Berisha i quan këshilltarët e Bashës, dizastër si dhe ka folur keq edhe për listën e deputetëve të rinj duke lënë jashtë ata më të vjetrit.

Keshilltaret e Lulzim Bashes jane dizastro. Ajo nuk ishte lista e PD, por lista Basha. Disa perjashtime jane te papranueshme. Une s’do e beja kurre ate liste. Por ne ka nje njeri qe e di se une besoja se Lulzim Basha mund te fitonte edhe ate liste, ai eshte Cim Peka. Raportimet e mediave per ato qe ndodhen ne grupin parlamentar ishin korrekt”, ka deklaruar Berisha në një pjesë të intervistës që është publikuar në Facebook nga vetë Peka.