Jeta Osh Qef
Home

Shemben shtëpitë e një fshati të tërë në Pogradec, shkaku është i frikshëm
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: Wed Sep 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një denocim i ardhur në redaksinë tonë tregon se disa banesa në fshatin Memelisht të Pogradecit janë duke u shembur. Qyetari që na ka shkruar ka treguar se shkak për këtë është bërë një firmë.

Bëhet fjalë për një skandal që po ndodh në fshatin Memelisht të Pogradecit. Këtu një firm, e cila po tenton të hapë miniera duke përdorur lëndë plasëse. Janë duku u rrezikuar që të shemben seriozisht banesat dhe jeta e banorëve, pasi vendi ku bëhen shpërthimet ndodhen shumë afër banesave”,- ka shkruar qyetari për JOQ.al.

Ai ka treguar më tej se të gjitha shtëpitë janë me dokumente të rregullta. Shpresojmë se nëse këto banesa shemben shteti të mbajë përgjegjësinë që i takon dhe t’i dëmshblejë banorët e dëmtuar.