Jeta Osh Qef
Home

Pamjet/Si po masakrohet Lura
Nga: M.Gjini | Publikuar më: 02.10.2017, 22:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Është vërtetë skandaloze. Të gjithë duhet të mbetemi pa fjalë nga kjo masakër e vërtetë që ka vite që bëhet në Lurë. Pemë që priten dhe për më tepër me ndihmën e banorëve të zonës.

Sipas dëshmitarëve që nuk mund ta shohin dot Lurën e tyre në këtë farë feje, gjithçka është shndërruar në një industri të vërtetë.

Ja se si shprehen ata për redaksinë tonë:

I presin me motosharre aty dhe i transportojne me mushka deri poshte. Druret qe presin jane pas atij shpatit qe duket ne foto. I presin e pastaj i cajne me motosharre ne forme derrasash per ti transportuar me kafshe dhe pastaj i sjellin tek ky livadhi per ti ngarkuar ne makine. Kane vite qe e bejn kete gje, dhe pervec drureve qe pakesohen perdite, asgje tjeter nuk ka ndryshuar. I presin pyjet, i bejne derrasa si ne foto  dhe ua shesin shofereve qe gjithashtu i tregtojne kontrabande. Eshte pune qe behet sheshit, jo fshehtas./JOQ.al/