Jeta Osh Qef
Home

“Ford” sjell një kështjellë mbi 4 rrota, kushton 1.5 milionë dollarë dhe brenda fsheh “parajsën”
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Mon Nov 6

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Rulotë janë ndër makinat që nuk dalin kurrë nga moda, sepse udhëtimet kanë qenë dhe mbeten ende gjëja e preferuar për çdo person.

Por, ashtu sikurse çdo gjë edhe ky lloj mjeti ka evoluar. Kompania “Ford” ka prezantuar modelin “Eardh Roamer XV-HD”. Një automjet që në pamje të parë nuk të bën përshtypje, por nga brenda ka vetëm një fjalë që mund ta përshkruajë: luksi.

Me mobilim deri tek detaji më i vogël, brenda këtij mjeti mund të jetojnë deri në 6 persona pa rënë ngushtë.

Por, sa kushton? Plot 1.5 milionë dollarë. Po, e lexuat mirë dhe motori prodhon 440 kuaj fuqi.

“Ford” e ka projektuar këtë model për terrene të ashpra, me një gjatësi prej 10 metrash dhe panele diellore, “Eardh Roamer XV-HD” mund të jetë edhe shtëpia juaj. Çmimi e justifikon apo jo?