Jeta Osh Qef
Home

Korçë/ Polici rrugor korruptohet me 500 lekë të reja për një patentë
Nga: M.Gjini | Publikuar më: 06.11.2017, 22:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Një qytetar nga zona e Korçës ka sjellë një denoncim pranë redaksisë sonë në lidhje me një efektiv të policisë i cili me sa duket korruptohet me 500 lekë të reja për një leje drejtimi.

Djali që ka dërguar videon, shprehet se polici i kishte kërkuar lekë. Në një sekuencë në video dallohet se djali ka një kartmonedhë 500 lekëshe pranë këmbës dhe më pas del nga makina.

Qytetari shprehet:

Jemi ne aksin Pogradec-Korçë, po shkojmë për të marrë dokumentat e automjetit, pasi t'u kemi dhënë dhe një kafe këtyre punonjësve të nderuar të policisë.

Në vijim video të cilën ju ftojmë ta gjykoni vetë.