Jeta Osh Qef
Home

Shkoi në urgjencë me dhimbje të forta në stomak, doktorët habiten nga ajo që i nxjerrin
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: Sat Nov 11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

dok

Doktorët kanë eksperienca të ndryshme në varësi të rasteve që paraqiten nga pacientët. Shpesh ato bëhen dhe pjesë të medias duke u shpërndarë edhe në rrjetet sociale.

Kështu, një rast tronditës është zbuluar nga kirurgët në Indi, ku një të riu i është gjetur një kilogram dru dhe plastikë në stomak.

Arjun Sah shkoj në spital pasi kishte dhimbje të tmerrshme dhe pas kontrolleve kirurgët zbuluan se në stomakun e tij kishte mbetje të drusë dhe plastikës.
Mediat vendase raportojnë:
16-vjeçari kishte varësi për të përtypur plastikë dhe dru, por kjo gjë u zbulua vetëm pasi i riu mbërriti në spital".

Pas tri ndërhyrjeve të suksesshme kirurgjikale, mjekët arritën të nxjerrin nga stomaku i djalin masën që i shkaktonte dhimbje të tmerrshme.

Nëna e djalit falënderoi mjekët që i shpëtuan jetën 16-vjeçarit, por shtoi se tashmë Arjun ka nevojë për konsulta në vazhdim për largimin nga vesi që për pak i mori jetën.