Jeta Osh Qef
Home

Tropojani bllokoi mbrëmë tunelin e Rrugës së Kombit, zbulohet arsyeja e veprimit drastik
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: Mon Nov 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

23517450_10155417902098371_3404073905540048510_n

Një djalë ka dërguar mbrëmjen e djeshme për JOQ.al një foto ku shpjegonte se kishte ndaluar makinën e tij në mes të tunelit të Kalimashit.

Rruga është njëkalimshe dhe kështu qytetari vuri jetën e tij në rrezik, duke u kthyer në problem edhe për makinat e tjera që mund të kalonin me një shpejtësi të konsiderueshme në ato momente.

E gjithë kjo e kishte një motiv, ndërkohë që miqtë e djalit shpjegojnë se fotoja është kryer me ndihmën e tyre pasi ata kontrollonin nëse vinte ndonjë makinë ose jo në momentin e shkrepjes së fotos.

Djali i cili ka shkruar për JOQ.al është shprehur se:

Mrb, JOQ. Ska as 10 min qe bere keto foto, ktheva kryq makinën per arsyje mos te prekin lumin e Valbones.