Jeta Osh Qef
Home

Edhe në Korçë/ Policia Bashkiake ushtron presion dhe tmerron qytetaren në pazar
Nga: S.Bardhi | Publikuar më: 13.11.2017, 15:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Përhapja e ideologjisë së pushtetit dhe “fshirjes” së të varfërve nga qyteti sepse prish imazhin e bashkisë duket se ecën me hapa të shpejtë.

Nëse në Tiranë vërehen çdo ditë raste kur policia kap shitësit ambulantë dhe u sekuestron mallrat, që as mallra s’mund të quhen, thjesht ca sende, raste të tilla janë shënuar edhe në Korçë.

Një qytetar ka shkruar për JOQ.al:

Përshëndetje JOQ! Jam një qytetar nga Korça. Sot ne qytetin e Korçës tek pazari i fruta perimeve, erdhi policia bashkiake dhe gjeti një grua me disa qeska me banane ne dore. Ja rrëmbyen nga dora pa e ditur se çfarë po bënte ajo, pa e lajmëruar fare. Pati një përleshje mes saj dhe policëve te bashkisë për shkakun se ata pa e paralajmëruar ia rrëmbyen nga dora bananet dhe i futën në fugon.”

Epo, Sotiraq Filo po mëson nga Erion Veliaj me sa duket...