Jeta Osh Qef
Home

Habit Benzema: Ronaldo është egoist!
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Mon Nov 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

hi-res-f03d4b08c3d73a8431a320a3b9833ed5_crop_northKarim Benzema nuk po kalon një moment të mirë në aspektin personal te skuadra e Real Madridit. Ai u është kundërpërgjigjur kritikave që e kanë shoqëruar kohëve të fundit për paraqitjen e tij me ekipin spanjoll.

Sulmuesi është justifikuar me faktin se prania përkrah tij e Cristiano Ronaldos mund ta penalizojë sa i përket shënimit të golave.

Merremi vesh mirë. Më pëlqen të luaj më të dhe atij i pëlqen të luajë me një pasim. Ai është më egoist se unë, por është normale. Nuk më shqetëson, në fund të fundit është e mirë për ekipin. Unë shënoj gola, por kur në krah kam një që shënon 50 për sezon… Më përpara një sulmues shënonte 25 gola dhe ishtë i mirë, sot…”, ishte deklarata e sulmuesit.