Jeta Osh Qef
Home

E papritur! Kombëtarja kuqezi zbret në fushë, turqit na presin me fërshëllima
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: Mon Nov 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Na kanë pushtuar për 500 vite, ne vazhdojmë t’i quajmë miq dhe shumë fjalë ua kemi huazuar atyre, por turqit sot nuk na pritën aspak mirë në Antalia para miqësores Shqipëri-Turqi.

Siç do të shihni në këtë video, me të zbritur në fushë për të bërë ushtrimet e para, kombëtarja kuqezi u prit me fërshëllima.

Kjo është e pafalshme për një popull me të cilin prej vitesh ruajmë një miqësi të mirë dhe sidomos kur po luhet një miqësore dhe jo finalja e Botërorit.