Jeta Osh Qef
Home

Pamje të tmerrshme/ Pas sherrit në lokalin e natës sulmohen me acid 22 persona, 16 në gjendje të rëndë
Shkruar nga: F Gjoni | Publikuar më: Mon Nov 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një sherr në një lokal nate u ka kushtuar rëndë 22 personave që ndodheshin në pistën e kërcimit, pasi një i ri i ka spërkatur me acid.

Mediat britanike kanë publikuar disa foto të të lënduarve, ku 16 prej tyre pësuan djegie të rënda. Në mesin e viktimave ishin dhe disa vajza të reja, njëra prej të cilave natën e tmerrit kishte dalë për të festuar 22-vjetorin e lindjes.

Dy nga të lënduarat, Phoebe Georgiou dhe Lauren Trent u kanë bërë thirrje autoriteteve britanike për masa të rënda dënimi për personat që kryerjen sulme me acid.

Në një intervistë Georgiou u shpreh:

Nuk është vetëm dhimbje fizike ajo që ndjejmë, por edhe nga ana emocionale dhe shpirtërore është shumë e rëndë ajo që në kemi përjetuar. Veç trajtimit për plagët në trup, mua më duhet edhe ndihmë nga psikologu, të cilin e takoj rreth dy herë në javë, pasi tani vuaj nga ankthi dhe shqetësimet emocionale”.