Jeta Osh Qef
Home

Doli si emri fitues ende pa nisur Festivali i RTSH-së, veprimi i Arilena Arës lë pa fjalë publikun
Shkruar nga: F Gjoni | Publikuar më: Mon Nov 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pak kohë më parë kur u mësuar se këngëtarja Arilena Ara do të konkurronte në Festivalin e RTSH-së, menjëherë më pas u përfol se do ishte pikërisht ajo e cila do të fitonte për të përfaqësuar më pas Shqipërinë në Eurovizion.

Por duket se krejt papritur ajo është tërhequr nga gara, pasi në listën zyrtare ku janë publikuar emrat e këngëtarëve pjesëmarrës, Arilena nuk figuron.

Nuk dihet arsyeja e vërtetë se përse këngëtarja e re shkodrane hoqi dorë në momentin e fundit.

Lista zyrtare e këngëtarëve zyrtarë:

Artemisa Mithi

Boiken Lako

David dhe Genc Tukiçi

Elton Deda

Ergi Bregu

Evans Rama

Eugent Bushpepa

Grupi “Akullthyesit”

Grupi “Lynx”

Grupi “Na”

Inest Neziri

Lorela Sejdini

Manjola Nallbani

Mariza Ikonomi

Orgesa Zaimi

Redon Makashi

Rezarta Smaja e Luis Ejlli

Stefi dhe Endri Prifti

Tahir Gjoci

Voltan Prodani

Xhesika Polo