Jeta Osh Qef
Home

Jo vëtëm Buffon, por edhe dy yje të tjerë braktisin Italinë pas eleminimit nga Botërori
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Tue Nov 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”. Kapiteni Gianluigi Buffon ka konfirmuar largimitn nga futbolli ndërkombëtar.

Kurse, pas tij nga skuadra e “Azzurrëve” janë larguar edhe dy futbollistë të tjerë të mëdhenj.

Mesfushori Daniele De Rossi dhe mbrojtësi Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar. Revolucioni ka përfshirë tashmë kombëtaren e kaltër. BeFunky_Collage-1024x633