Jeta Osh Qef
Home

Plas skandali/ Infermieret e spitalit privat detyrohen të bëjnë kërcime erotike
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Tue Nov 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një spital privat është vene nën presion pasi infermieret e tyre thanë se ishin detyruara të bënin një shfaqje vallëzimi me përmbajtje erotike në një ngjarje të kompanisë.

Infermieret në spitalin “Sacred Heart Hospital of Hallym University” në Kore deklaruar se ishin detyruar të kërcenin përpara rreth 1.000 bashkëpunëtorëve dhe zyrtarëve spitalor në tetor të këtij viti.

Gjatë performancës ato thanë se ishin detyruar të mbanin çizme të gjata të tejdukshme dhe pantallona të shkurtra.

Ato që ishin detyruar të kërcenin zakonisht ishin infermieret e reja të sapo punësuara, të cilat nuk ishin në gjendje të refuzonin urdhra të tillë.

Është përmendur gjithashtu se ato janë urdhëruar të bëjnë shprehje seksuale sugjestive të fytyrës.

Një pjesmarrëse ka pohuar:

Duhej të shtriheshim në dysheme dhe të përhapnim këmbët para pacientëve dhe kujdestarëve të tyre. Disa infermiere madje bërtitën për të shprehur poshtërimin e tyre ekstrem, por zyrtarët gjithmonë do ta pastrojnë këtë gjë, duke thënë se ato po bëjnë një punë të madhe. Është shkatërruese të dëgjosh zyrtarët spitalorë që pretendonin se nuk dinin për situatën.”

Një infermiere ka shpërndarë fotot në Facebook, por që janë censuruar shumë shpejt./KoreaTimes/Përshtati JOQ.al