Jeta Osh Qef
Home

Ja marrin qeset nëpër duar, 3 policë bashkiakë kundër një nëne të gjorë
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Tue Nov 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Dikush detyrohet të dalë në të ftohtë për të siguruar bukën e gojës, ndërsa dikush tjetër për të mbrojtur punën, e pushteti i nxjerr të dy në përballje me njëri-tjetrin, ku sigurisht fiton ai që është më afër pushtetit.

Tani, për t’i dhënë formë tre të mësipërmve besoj i kuptuat se i pari ishte qytetari, i dyti polici dhe i treti pushteti.

Është një betejë që luhet çdo ditë në rrugët e Shqipërisë. Tashmë policët nuk veprojnë më me arsye, thjesht zbatojnë urdhra, kryesisht Policia Bashkiake është ajo që ka shënuar edhe skenat më të shëmtuara e barbare  me sjelljen ndaj qytetarëve.

Çdo ditë në redaksinë tonë vijnë plot raste dhe kësaj radhe është po aq i dhimbshëm sa i qytetarit me bidona, i nënës me spinaq, i xhaxhai me mollë e kështu me radhë.

Një qytetar ka shkruar për JOQ.al:

Përshëndetje JOQ! Tani tek rruga “Fortuzi" afër shkollës Jeronim de Rada, erdhi policia dhe ja mori të gjitha kësaj nëne të gjorë.”

Pamjet janë vërtet nga ai soj që të mbeten në mendje dhe të thyejnë zemrën.