Jeta Osh Qef
Home

Tjetërsuan pronat publike, gjashtë zyrtarë të LSI-së arrestohen në Kavajë
Nga: L.Çela | Publikuar më: 14.11.2017, 12:35

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
zyrtare

Lëvizja Socialiste për Integrim sot ka marrë një goditje "nga lart".

Mësohet se gjashtë punonjës të Zyrës për Regjistrimin e Pasurive të Paluajtshme në Kavajë janë arrestuar nga policia. Ata janë Ilir Kaja, Dritan Kazazi, Behxhed Pjeci, Andi Gjeci, Dashamir Cullhai dhe Nezir Levini.

Zyrtarët e arrestuar (të gjithë të LSI-së) akuzohen për abuzime me regjistrimin e pronave.

Më saktë, ata janë korruptuar duke tjetërsuar prona publike, megjithëse akuzat duhen vërtetuar.