Jeta Osh Qef
Home

“Pse dreqin të futem unë në lojë kur na duhet fitorja?” , De Rosi tregon arsyen pse refuzoi të luante
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Tue Nov 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

“Për çfarë dreqin duhet të hyj në fushë?”. Kjo ishte fraza që De Rossi i tha zv.trajnerit të Italisë në momentin që mori urdhërin për të hyrë në fushë gjatë ndeshjes ndaj Suedisë.

Mesfushori iu drejtua duke i thënë: “Nuk duhet të barazojmë, na duhet fitorja”, duke u munduar t’i shpjegonte pjesëtarit të stafit të trajnerit Ventura, se në fushë duhet të hidhej një sulmues për të shënuar dhe jo pikërisht ai.

Si përfundim mbetën jashtë Botërorit “Rusi 2018”. Ndërkaq, sot, mesfushori i Romes sqaron çdo gjë lidhur me atë episod.

“Nuk doja të fyeja trajnerin apo ti tregoja atij çfarë të bënte. Ne po barazonim dhe unë nuk isha i nevojshëm në ato çaste. Në lojë duhej të ishte Insigne sepse ne na duhej të fitonim dhe jo të barazonim. Në ato momente ai ishte më i vlefshëm se unë. Unë doja të luaja por më tepër doja të fitoja.