Jeta Osh Qef
Home

Baste anormale për ndeshjen e kombëtares, “FederBet” plas skandalin e radhës
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: Tue Nov 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

federbet

Trukimet në futbollin shqiptar vazhdojnë dhe madje s’përbëjnë më lajm.

Ndeshja e sotme miqësore e Shqipërisë U-20 me Gjeorgjinë U-20 dyshohet se ka qenë e manipuluar. Për këtë, “Vip Sport” ka komunikuar me zyrtarët e organizatës “FederBet”, e cila bashkëpunon me Bashkimin Europian dhe ka monitoruar prej kohësh luhatjet e basteve.

Ja përgjigjja e saj:

Jemi sinjalizuar se kjo ndeshje ka regjistruar lëvizje anormale të basteve. Në fakt, këto anomali kanë të bëjnë me përfundimin e ndeshjes me 3 apo më shumë gola”.

Shqipëria sot humbi 3-0 dhe gjatë takimit pati luhatje të madhe koeficientësh, që konfirmon faktin se janë vënë baste anormale.