Jeta Osh Qef
Home

Aksident i rëndë në Itali/ Kamionit i shtypet “koka”, vdes në vend shqiptari
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: Tue Nov 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident tragjik ka ndodhur në Trento të Italisë, ku dy kamionë gjermanë janë përplasur me njëri-tjetrin. Për shoferin shqiptar, aksidenti ka rezultuar fatal.

Sipas raportimit të mediave italiane në vendngjarje, edhe pse në ndihmë shoferit i ka ardhur ambulanca dhe një helikopter, ai nuk ka mundur të shpëtojë pasi "koka" e trailerit është shtypur nga përplasja.

Mësohet se shoferi 48-vjeçar ishte me origjinë shqiptare por prej kohësh resident në Gjermani. La Voce del Nord shkruan se ngjarja ndodhi rreth orës 07.30 të mëngjesit të sotëm në autostradën “A22” në Brennero të Trentos.