Jeta Osh Qef
Home

Spanja “thahet” nga acari rus, justifikimi i trajnerit është i pazakontë
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: Tue Nov 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Lopetegui

Spanja e yjeve si Iniesta, Ramos dhe Busquets sot vuajti shumë përballë Rusisë dhe e pati të vështirë të dhuronte spektakël, sepse po luante në Shën Petersburg.

Iberikët u ndalën në barazim 3-3 dhe deklarata pas ndeshjes e trajnerit të tyre, Julen Lopetegui, qe disi e pazakontë. Sipas tij, rusët i ndihmon fakti që nuk kanë luajtur ndeshje për pikë gjatë Eliminatoreve.

Rusia tregoi vërtet një nivel të lartë loje. Të gjithë lojtarët e saj janë shumë të motivuar. Rusia nuk ka luajtur ndeshje zyrtare në Eliminatoret e Botërorit dhe lojtarët e saj japin gjithçka në miqësore. Edhe ne ishim mirë".

Pra, fajin e ka Rusia që nuk ka luajtur po aq ndeshje sa Spanja! E bukur!