Jeta Osh Qef
Home

Breshëri plumbash ndaj durrsakut në mes të rrugës, si mundi t’i shpëtonte atentatit
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: Wed Nov 15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 22-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur mbrëmjen e djeshme në Toirano, Savona si pasojë e një atentati.

Ndaj të riut durrsak u shtinë disa plumba dhe ai mundi të shpëtonte pasi u fut në një dyqan cigaresh elektronike.

I riu me iniciale S.R, sipashetimeve paraprake, ishte shënjestër e autorëve, ende të paidentifikuar, të cilët e kishin ndjekur e pas i zbrazën armën.

Ai mbeti i plagosur në këmbë, por për fat pa i rrezikuar jetën.

S.R iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale dhe më pas deklaroi se:

Pësova një goditje të fortë në këmbë, të qëlluar nga pas.