Jeta Osh Qef
Home

Milani në krizë? Kuqezinjtë gati të transferojnë lojtarin e Barcelonës
Nga: K.Demiraj | Publikuar më: 06.12.2017, 08:41

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Milan në krizë dhe drejt shpërbërjes? Kuqezinjtë nuk mendojnë kështu, madje ata mund të realizojnë një super përforcim nga Barcelona në merkaton e janarit.

Mediat italiane raportojnë se ata janë duke konsideruar mundësinë e transferimit të mesfushorit Rafinha.

Milan e kërkoi Rafinhan para fillimit të këtij sezoni, prandaj mund të ringjallet edhe interesimi për blerjen e tij.

Rafinha do të largohet nga Barcelona pasi nuk zë vend në planet e trajnerit Ernesto Valverde.

E ardhmja e tij mund të jetë në Serie A ku Milani e pret me krahët hapur.GettyImages-651744158.0