Jeta Osh Qef
Home

E bujshme/ Mauro Icardi kryen vizitat mjeksore te Real Madridi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Wed Dec 6

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

noticia-mauro-icardi-real-madridKur duhen edhe më pak se 1 muaj nga hapja zyrtare e merkatos dimërore, Real Madridi ka gati goditjen e bujshme.

“El Chiringuito” raporton që klubi madrilen është shumë afër arritjes së marrëveshjes me sulmuesin e Interit, Mauro Icardi.

Sipas medias spanjolle, sulmuesi argjentinas do t’u nënshtrohet vizitave mjekësore në 26 dhjetor, para se të konfirmohet marrëveshja.

Interi do të përfitojë 80 milionë euro dhe 12 milionë euro të tjera me bonuse, ndërsa sulmuesi 9 milion euro në sezon.

Të presim tani dhe të shohim çdo ndodhë realisht në datën 26 dhjetor.