Jeta Osh Qef
Home

Kur xhelozia arrin kulmin nuk mund ta fshehësh, fytyra të shkatërruara nga inati
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: Wed Dec 6

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Xhelozia është një "sëmundje" e keqe që i infekton të gjithë.

Disa e kanë më të theksuar, disa më pak. Gjithsesi nuk ka njeri që të mos jetë të paktën për një gjë xheloz në jetë ndaj dikujt.

Femrat janë më të prekurat nga kjo "sëmundje" sidomos për pamjen fizike ose gjërat materiale që mund t’i ketë dikush tjetër.

Reagimet e kapura pikërisht në momentin e shprehjes së xhelozisë hapur fare, janë vërtetë qesharake.

Fytyra të ngrysura dhe me inat, dikush me nerva e dikush tjetër me zemër të pikëlluar.

Ky është realiteti.