Jeta Osh Qef
Home

E turpshme në “Këngën Magjike”, Venera zbulon pa dashje detajin që u nxjerr bojën
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Wed Dec 6

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

“Kënga Magjike” mund të jetë një ndër kompeticionet muzikore të preferuara të shumë personave, ndërsa mbrëmjen e sotme konkurruan mjaft të rinj, të cilët prisnin të kualifikoheshin për në natën finale.

Edhe pse konkurrim pas konkurrimi dukej sikur juria jepte mendimin e saj në lidhje me këngëtarët e rinj, gjithmonë në mënyrë profesioniste, një gjë e tillë nuk ka ndodhur aspak.

Mendimet e tyre ishin të pregatitura më parë dhe të gjithë anëtarët e jurisë kanë qenë duke aktruar, të mësuar më parë, sikurse edhe Besi me Erionin.

Madje, edhe e qeshura tipike e Sardit duket se është menduar në çdo detaj. Këtë gjë e ka zbuluar vetë Venera Lumani, anëtare e jurisë, e cila ka publikuar një pjesë nga skenari.

Mes rreshtave, nëse arrini, mund të lexoni atë që Venera dhe Juliana sapo thanë:

S’kam ça me thon. Ju duhet ta bëni publikun për vete. Hytë sikur do dilni”.

Normalisht që çdo detaj duhet menduar që gjërat të mos dalin jashtë kontrollit, por kaq shumë a ka nevojë?