Jeta Osh Qef
Home

UEFA cakton një shqiptar si Vëzhgues për ndeshjen e Milanit ndaj kroatëve
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Wed Dec 6

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

pf09aPasi  u mbyllen ndeshjet e grupeve të Champions League, nesër radhën e ka Europa League.

Kuqezinjte e Milanit do të luajën nesër në Kroaci, kundër Rijekës. UEFA ia ka besuar këtë sfidë ish-arbitrit të mirënjohur shqiptar, Sokol Jarecit.

Ky i funditështë vendosur nga UEFA si vëzhgues i gjyqtarëve të takimit.

Kjo nuk është hera e parë që Jareci vëzhgon një ndeshje të Milanit, teksa më parë ka vëzhguar dhe ndeshjen Milan – Shkëndija, në “San Siro”.

Ndeshja e nesërme do të gjykohet nga arbitri hungarez Istvan Vad i cili do të ketë mbi kokë pikërisht shqiptarin për t’i vlerësuar punën.jarec