Jeta Osh Qef
Home

Lajm i keq për ju që keni iPhone të vjetër, zbulohet “mashtrimi” që ju bëhet
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: Sun Dec 24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të gjithë ju që keni iPhone të vjetër, me siguri mund ta keni vënë re se celulari juaj funksionon “çuditshëm” në shumicën e rasteve.

Epo, me sa duket kjo e ka një shkak. Është vetë kompania “Apple” që ka të bëjë këtu dhe kjo është e qëllimshme.iphones2

Kjo pasi të enjten “Apple”  është paditur sepse “ po ngadalëson procesorët e iPhone” në modelet më të vjetra pëlqimin e pronarëve të telefonit.

Padia e cila argumentohet në një ankesë, është paraqitur të enjten në Los Anxhelos, dhe thuhet se disa përdorues të iPhone “vërejtën se modelet e tyre më të vjetra të iPhone ngadalësohen kur dalin modele të reja” dhe se ata kurrë nuk kanë pranuar të lejojnë kompaninë Apple të ngadalësojë celularin e tyre”.

iphonex_hero

Të shumtë janë ata që pranojnë këtë gjë, ndërsa kompania doli kundër kërkesës me pretendimin se “qëllimi i tyre është të japë përvojën më të mirë për konsumatorët”.

iphone