Jeta Osh Qef
Home

Drejtësi për Florencin/ Shkodranët djegin flamurin francez
Nga: L.Çela | Publikuar më: 25.12.2017, 12:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Protestat për masakrimin dhe vdekjen e Florenc Beqiraj  kanë vazhduar ditën e sotme edhe në Shkodër, por duket se zëmërimi i të afërmëve dhe qytetarëve për ngjarjen e rëndë ka arritur në ekstrem.

Dhjetëra qytetarë kanë kërkuar me ngulm dorëheqjen e ambasadorit shqiptar në Francë, Dritan Tola.

Por protesta duket se ka marrë edhe nota urrejte, pasi potestuesit kanë djegur flamurin e Francës, si hakmarrje për masakrimin e të riut shkodran

Të zemëruar ata kanë kërkuar drejtësi dhe gjetjen e autorëve të vrasjes së Florencit.