Jeta Osh Qef
Home

Makina 400 mijë euroshe, shqiptarët “ndezin” Tiranën
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: Mon Dec 25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

26037079_301316883605857_1477712436_o

Një organizimi i madh është bërë nga “Rich Kids Tirana” në Bulevardin e Ri të kryeqytetit, ku kanë parakaluar makina lukzose si Lamborghini, Ferrari, Benz Amg 6.3, BMW, Audi r8 dhe shumë të tjera.

25990844_301317406939138_305034893_n2

Të rinjtë e pasur ishin mbledhur në një organizim të thirrur nga faqet e Instagram “RichKidsTirana”, “AutoTirana”, “Bmw_m3_Albania” dhe “Horse Power Albania”.

26061085_301316976939181_798248515_o

Garat dhe parakalimet kanë filluar në orën 18:00, ku të pranishëm kanë qenë dhe shumë spektatorë e fotografë.

25674789_300802460323966_1307910055_o

Rreth 250 makina të pranishme që kanë ndezur atmosferën, por gjithçka është shkatërruar me ardhjen e Policisë Bashkiake, e cila ka gjetur rastin për të gjobitur makinat luksoze.

26038193_301316870272525_1776781122_o

Njëri nga organizatorët ka shkruar për JOQ.al:

Policia e shtetit na lejoi organizimin se kërkuam leje dhe më pas na vendosi gjoba Policia Bashkiake tek të gjitha makinat më të mira. Po kush pyet për shtet kur ke 400 mijë euroshe, por të vjen inat se gjetën rastin.”

1

Nuk ka ligj në botë që duhet të marrë leje në bashki për Tunning Show ose paradë me makina. Makinat i parkuam dhe gjithçka po shkonte mirë deri sa filluan të kërcasin gjobat.”

25990950_301317260272486_1213648842_n

26030889_300985876972291_6660503_n

26037924_301317076939171_274506353_o

25990591_301317390272473_282466263_n25990539_301317430272469_1294265751_n

26037673_301317040272508_939208314_o

 

25975680_300985766972302_2128907337_n

25855689_300986180305594_483508748_o

3

26038193_301316870272525_1776781122_o