Jeta Osh Qef
Home

Merr fund çdo gjë, trupi i Florencit del nga morgu
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Wed Dec 27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Çdo gjë ka marrë fund për Florenc Beqirin, i cili ndërroi jetë disa ditë më parë në spitalin e Marsejës në Franë.

Mjekët i hoqën aparaturat që e mbanin në jetë, pa miratimin e familjarëve, ndërsa sot po bëhet transportimi i trupit të tij.

Në videon e mëposhtme janë momentet e para të daljes së trupit të viktimës nga morgu i spitalit të Marsejës. Arkivoli është mbuluar me flamurin e Shqipërisë ndërsa shqiptarë të shumtë janë mbledhur për të nxjerrë trupin e pajetë të Florencit dhe për ta shoqëruar atë drejt aeroportit.

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, gjatë vizitës në banesën e familjes Beqiri në Shkodër, u zotua se do të ndihmonte në sjelljen e trupit në Shqipëri, ndërsa sa kohë kishte ende shpresë për të, askush nuk u bë i gjallë.