Jeta Osh Qef
Home

WhatsApp ndalon së funksionuari, nga sot s’do punojë në këto celulare
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: Mon Jan 1

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Duke filluar nga sot, WhatsApp nuk do të ofrojë më mbështetje për disa sisteme operative.

Përdoruesit e BlackBerry OS dhe BlackBerry 10, Windows Phone 8.0 dhe pajisjet më të vjetra, si dhe Nokia S40 nuk do të jenë në gjendje të përdorin WhatsApp-in siç duhet.

Lajmin e bëri e bëri të ditur vetë kompania nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të saj.

Në njoftim thuhej:

Për shkak se nuk do të ofrojmë më aktivitete për këto platforma, disa karakteristika mund të mos funksionojnë në çdo kohë".

Edhe pse këto pajisje kanë qenë pjesë e rëndësishme e historisë së aplikacionit, nuk ofrojnë më aftësitë e nevojshme për të zgjeruar karakteristikat e WhatsApp.

erroerwp