Jeta Osh Qef
Home

WhatsApp nxjerr shifrën e pabesueshme, sa mesazhe u dërguan natën e Vitit të Ri
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: Tue Jan 9

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një prej shërbimeve më popullore në botë të komunikimit, arriti një rekord tjetëe mbrëmjen e Vitit të Ri: më shumë se 75 miliardë mesazhe janë dërguar nga përdoruesit e Whatsapp natën e 31 Dhjetorit.

Rekordi i ri shënon numrin më të lartë të mesazheve të dërguar në një ditë në historinë e aplikacionit.

Ndërsa rekordi i kaluar u vendos në 2016-ën me 63 miliardë mesazhe të dërguara.

Nga 75 miliardë mesazhe të dërguara, 13 miliardë janë imazhe dhe 5 miliardë video.

whatsapp