Jeta Osh Qef
Home

Fino shpall zyrtarisht kandidaturën: Kjo është arsyeja pse dua të bëhem president i futbollit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Thu Jan 11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

finoPrej javësh, emri i Bashkim Finos është lakuar në mediat sportive si kandidati i mundshëm i Armand Dukës në zgjedhjet e radhës të FSHF-së që do mbahen në 7 shkurt.

Ndërsa sot, i ftuar në "Rubrikën Sportive’ në TVSH ështè vetë deputeti i PS, Bashkim Fino i cili ka shpallur zyrtarisht kandidaturën duke deklaruar:

Untitled

Ka kohë që shumë dashamirës të sportit më kanë kërkuar që të jem pjesë e sportit ngaqë kanë parë aktivitetin tim jo vetëm politik, por jam përfshirë edhe në sport. Kam marrë pjesë në ndeshje, në rubrika sportive. Futbollin e kam pasion, besoj se e njoh mirë futbollin, por punën e trajnerit mbase nuk e bëj dot mirë. Por, jam i mendimit që të krijojmë imazh të ri për futbollin tonë, duke kërkuar përmirësimin e futbollit të luajtur në Shqipëri.
Duke falënderuar dashamirësit e mi, jam në garë me mikun tim Duka. Secili ka platformën e tij. Do të ishte shumë interesante për garën e kreut të FSHF-së. Them se me platformën që kam përgatitur me bashkëpunëtorët e mi, unë them se duhet ndryshuar disa rregulla. Koha është e limituar, sepse zgjedhjet janë më 7 shkurt. Për të bërë fushatë për president apo Komitet Ekzekutiv, duhet të bëhej një asamble ku të zyrtarizoheshin kandidatët e mundshëm.
Të paraqitej datë tjetër për zgjedhjet. Duhej të jepej koha e nevojshme që të bëhej fushata korrekte. Do të ishte diçka e këndshme dhe e mirë për të mirën e futbollit. Fakti që avantazhi i presidentit aktual, më vjen mirë që e ka shpallur kandidimin e tij disa orë para se të vija unë në televizionin tuaj. Kemi të bëjmë me një president që ka kushtet e infrastrukturës për ta bërë një fushatë shumë herë më operative sesa një kundërshtar tjetër që ka kohë deri më  18 janar që është koha kur duhet të zyrtarizohet kandidatura".