Jeta Osh Qef
Home

Shkarkohet drejtoresha joshëse e burgut të grave, kush është brunia që “i zuri vendin” biondes?
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Fri Jan 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

el

Jetmira Sulaj (drejtoresha në ikje), Elona Demollari (drejtoresha e emëruar)

24 drejtorë të rinj të burgjeve në vend u përzgjodhën dhe emëruan ditën e djeshme në Shqipëri. Lista me emrat e rinj u bë publike nga Ministria e Drejtësisë dhe ndër të tjera bie në sy shkarkimi i drejtoreshës së burgut të grave në Tiranë, Jetmira Sulaj, e cila zëvendësonte në këtë detyrë Xhoi Jakajn.

1

Jetmira Sulaj

2

Jetmira Sulaj

Bjondia bukuroshe është zëvendësuar nga një ish-gazetare, Elona Demollari cila për një kohë të gjatë ka punuar edhe si zëdhënëse e Avokatit të Popullit, kohë kur në krye të këtij institucioni ishte Igli Totozani.

3

Jetmira Sulaj

Tashmë, Demiraj, edhe më simpatike se Sulaj, do të jetë drejtoreshë e një prej institucioneve të mbyllura më të rëndësishme të vendit.

elona2

Elona Demollari

elona1

Elona Demollari