Jeta Osh Qef
Home

“Je e pushtuar nga djalli”, nëna i ngul kryqin në gojë të bijës
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Fri Jan 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të shumtë janë njerëzit që janë acaruar keq me një nënë në Oklahoma, e cila vrau të bijën 33-vjeçe, duke i futur kryqin në gojë, pasi mendonte se ishte e pushtuat nga djalli.

3

Gjatë fjalës së mbajtur ditën e martë në seancën gjyqësore, gjykatësja e përcaktoi skenën e krimit si një film horror.

Autorja e krimit, 51-vjeçarja Juanita Gomez akuzohet për vrasje të shkallës së parë për krimin e kryer më 27 gusht të vitit 2016, kundër vajzës së saj, Geneva Gomez.

4

Anëtarët e jurisë kërkuan dënimin e përjetshëm të gruas.

Policët u thirrën për të dëshmuar në lidhje me skenën e krimit. Vajza u gjet me krahët e hapura dhe me kryqin të ngulur në gojë.

2

Dokumentet e gjykatës tregojnë se Gomez i tha policisë se vajza e saj kishte folur në gjuhë e djallit natën para vdekjes, sytë iu kthyen mbrapa kokës dhe se e kishte kërcënuar ta vriste.

1

Juanita ishte përpjekur që ti bënte ekzorcizëm në mënyrë që nxirrte Satanain nga trupi i saj.

5