Jeta Osh Qef
Home

Njihuni me transgjinoren e parë që ka “pushtuar” kopertinën e Playboy
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: Fri Jan 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pascal Radermaher e njohur tashmë me emrin e saj Giuliana Farfalla është transgjinorja e parë që poushton kopertinën e revistës mv të famshme "Playboy".

gg

Modelja është bërë e njohur në Gjermani në reality show-t e ndryshëm që ka marrë pjesë, nga ku është bërë dhe e famshme.

g

Kryeredaktori i revistës Florian Boitin thotë se ajo është një shembull i mrekullueshëm i një lufte për të drejtën rreth identitetit.

ggg

Floriani Boitin thotë:

Ky veprim është në përputhje të plotë me traditën e të ndjerit, themeluesin e revistës Hugh Hefner".

ggggggg

Giuliana tashmë është e njohur në Gjermani si pjesëmarrëse në programin televiziv të Heidi Klumit.

ggggggggg

Ajo ndërroi gjininë përmes ndërhyrjeve kirurgjike në moshën 16 vjeçare.

Giuliana ka shkruar në Instagramin e saj:

Jam shumë krenar për atë që po ndodh në këtë faqe të parë”.
ggggggggggg ggggggggggggggg gggggggggggggggggg gggggg