Jeta Osh Qef
Home

Rita Ora rikthehet në Kosovë, Behgjet Pacolli i bën gati surprizën që “do ta lërë pa mend”
Shkruar nga: F Gjoni | Publikuar më: Fri Jan 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Rita Ora, një nga këngëtaret më të mira në botë, e ka pranuar me krenari që origjina e saj është nga Kosova, duke rrëfyer edhe historinë e emigrimit të familjes së saj.73363-640-0-5a58b9867dc24

Vizitat e saj në Kosovë, por edhe në Shqipëri, kanë qenë edhe të mëhershme, ndërsa pak kohë më parë ajo mori dhe titullin si “Ambasadore Nderi në Kosovë”.

73360-640-0-5a58b9503c2d0

Ndërkohë, Rita është sërish e ftuar në datën 17 shkurt, në përvjetorin e 10 të pavarësisë së Kosovës.

73361-640-0-5a58b9503c600

Ndërkohë siç raportojnë mediat kosovare, thuhet Behgjet Pacolli do t’i vërë në dispozicion avionin e tij privat për mbërritjen e saj në vendin e lindjes.

73362-640-0-5a58b9638c7af