Jeta Osh Qef
Home

Lindi sa një dorë para kohe, si duket tani foshnja më e vogël në botë?
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: Fri Jan 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një foshnje ka lindur pothuajse sa një çokollatë dhe peshon jo më pak se 400 gram. Por, falë mjekëve vajza e vogël ka arritur të mbijetojë.

b

Manushi lindi 12 javë më herët në një spital në Azi.

bb

Foshnja lindi pa marrë frymë, me lëkurë të hollë dhe me organe të pazhvilluara. Tashmë është gjashtë muajshe dhe po del nga spitali me një peshë prej 2.5 kg.

bbbb

bbb

Nëna e vajzës Seeta, 48 vjece dhe babai Giriraj, 50 vjeç, thanë:

Ajo vetëm lufti e luftoi kundër të gjithëve dhe arriti të mbijetojë".

bbbbb

Gruaja iu nënshtrua një operacioni urgjent kur ishte vetëm 28 javëshe në shtatzëninë e saj.

bbbbbb bbbbbbb