Jeta Osh Qef
Home

Pamje të rënda/ “Oh Zot, e shtypa?”, 22-vjeçarja ngec në shinat e trenit
Shkruar nga: F Gjoni | Publikuar më: Fri Jan 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 22-vjeçare, studente drejtësie, ka përjetuar një makth të vërtetë që i ka zgjatur për më shumë se 20 minuta.4811DFF900000578-5263535-image-a-66_1515776820788

Rikke Bukh, ndodhej në stacionin e trenit në Manhattan, por vetëm pak sekonda para se t’i kalonte treni para, asaj i janë marrë mend dhe është rrëzuar duke rënë në shina.4811E00D00000578-5263535-image-a-57_1515776711349

Pasi treni ka kaluar sipër saj, shoferi e ka parë dhe i tronditur ka bërtitur me të madhe:

“Oh Zot, oh Zot e shtypa?!”, dhe më pas kanë ndaluar trenin.4811E00500000578-5263535-image-a-63_1515776769709

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikëset dhe ambulanca, ndërsa pas disa minutash vajza ka mundur të nxiret e gjallë.4811DFFF00000578-5263535-image-a-65_1515776816027

Ajo është transportuar për në spital për të marrë ndihmën e nevojshme, ndërsa sipas raportimeve të mediave britanike, për fat të mirë ajo ndodhet jasht rrezikut për jetën.4811E03100000578-5263535-image-a-60_1515776733394 4811E03D00000578-5263535-image-a-61_1515776744570 4811E9CA00000578-5263535-image-a-84_1515776968987 4811E9DA00000578-5263535-Bukh_experienced_every_New_Yorker_s_worst_nightmare_on_Thursday_-m-89_1515777239339 4811E9CE00000578-5263535-Bukh_experienced_every_New_Yorker_s_worst_nightmare_on_Thursday_-a-90_1515777244182