Jeta Osh Qef
Home

Nxori të pasmet për të shitur një krem, modelja “i bën gropën” vetes
Shkruar nga: F Gjoni | Publikuar më: Fri Jan 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një modele e ka pësuar keq pas një reklame që bëri për të shitur një krem që zbardhte lëkurën. Ajo filmoi veten teksa e vendoste në bark dhe në vithe, duke i ekspozuar shumë këto të fundit.

Por një javë pas publikimit të videos nga 25-vjeçarja Nitthakarn Nunthasuteepat, një klinikë në Bangkok nxiti polemika duke pretenduar se rreth 100 meshkujt kishin përdorur kë krem për të zbardhur organin e tyre gjenital, duke u shkaktuar probleme më pas.48115D7300000578-5263075-image-a-62_1515768404349

Policia e arrestoi modelen dhe e akuzoi atë sipas ligjeve të mbrojtjes së konsumatorit, e tani përballet deri në një vit burg ose një gjobë prej 2,300 dollarë, ose të dyja për shkak të kremit, të cilin ajo e shet së bashku me disa produkte për higjienën personale dhe  zbardhjen së fytyrës.47BF66A200000578-5234975-image-a-9_1515066659675