Jeta Osh Qef
Home

Paga, bonuse dhe shpërblime, zbulohet rroga stratosferike e Lionel Messit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Sat Jan 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Tani nuk ka më asnjë dyshim: Lionel Messi është futbollisti më i paguar në planet. Ka qenë "Football Leaks" që ka arritur të mësojë sa fiton realisht argjentinasi me kontratën e tij te re te Barcelona.

19-99

Nga të dhënat e para, mësohet se "pleshti" paguhet më shumë se 100 milionë euro në sezon. Shifrat zbërthehen si më poshtë:

Argjentinasi ka një pagë 71 milionë euro në vit, ku përfshihen edhe bonuset, ndërsa 63.5 milionë i ka përfituar në momentin e nënshkrimit të rinovimit të kontratës.

3FA1317E00000578-4448742-Messi_celebrates_after_putting_Barcelona_in_front_against_the_le-m-33_1493229211541

Por nuk mbyllet meq kaq, sepse në qershor të vitit 2021 për besikërinë ndaj klubit do të përfitojë një tjetër shumë dhe në total shifra që do të arkëtojë Messi për katër sezonet e ardhshme (përfshihet edhe ky aktuali) do të jetë 417.5 milionë euro.

Epo pse të largohet Messi nga Barcelona?