Jeta Osh Qef
Home

Ideja e çmendur e Milanit në merkato, do me çdo kusht “yllin” e Romës
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Sat Jan 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Milani dështoi totalisht në merkaton e verës me sulmuesit që afroi në ekip pasi Kaliniç dhe Andre Silva nuk i kanë përmbushur aspak pritshmëritë. Tani kuqezinjtë po planifikojnë afrimin e një sulmuesi të ri.

Soccer: UEFA Champions League; Roma-Bayer Leverkusen

Shtypi sportiv në Itali, raportojnë se klubi kuqezi po e mendon shumë seriozisht afrimin e boshnjakut të Romës, Edin Dzekos për sezonin e ardhshëm.

dezeko

Kjo marrëveshje mund të konkretizohet me 20-25 milionë euro. Kjo lëvizje është e mundshme dhe me afrimin e një sulmuesi të tillë Milani do të fitonte shumë. Dzeko e njeh mirë Serinë A dhe do ta ndihmonte shumë skuadrën kuqezi.