Jeta Osh Qef
Home

Avionë privatë dhe ora 72 milionëshe, nga kush po sfidohen fëmijët e pasur shqiptarë?
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: Sat Jan 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mediat angleze kanë shkruar ditën e djeshme për fëmijët shqiptarë, të cilët bëjnë një jetë luksi dhe kanë një stil të shfrenuar të përdorimit të parave.

nintchdbpict000377902591

Por përveç fëmijëve pasanikë të Greqisë dhe atyre turq, një tjetër komb po sfidon shqiptarët e pasur.

nintchdbpict000377902602

Sipas "The Sun",  fëmijët e të pasurve shqiptarë që trashëgojnë pasuritë e vendit, kanë konkurrentë të fortë fëmijët gjermanë.

nintchdbpict000377902623

Në faqen "The Rich Kids of Germany", adoleshentët e kamur bëjnë jetë përrallore me avionë privatë, jahte luksoze dhe bizhu e ora që shkojnë deri në 72 000 paund.

nintchdbpict000377902617

Fotot e gjermanëve të pasur tregojnë luksin e tyre për tu patur zili, ku fëmijët ndonëse disa pa mbushur ende 18 vjeç shfaqen me shuma të mëdha parash, rroba firmato, puro, shampanjë dhe makina superluksoze.

40F6898000000578-4558460-image-a-29_1496231342598

Sipas "The Sun", gjermanët konkurrojnë shumë më afër me të pasurit grekë të cilët kanë një jetë më të shthurur brenda luksit që u lejohet.

2586409500000578-2950952-Extravagant_The_Rich_Kids_of_Instagram_came_to_the_attention_of_-a-15_1423766503846

nintchdbpict000377902601

nintchdbpict000377902613

nintchdbpict000377902625

nintchdbpict000377902629