Jeta Osh Qef
Home

Pse Real Madridi është ky? E turpëron edhe Villareali
Nga: K.Demiraj | Publikuar më: 13.01.2018, 18:35

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
DTbs2kWXcAYNo6F-650x358Askush nuk po e kupton se çfarë është duke ndoshur me Realin e Madridit. Skuadra e drejtuar nga Zidane duket sikur është shndërruar në një ekip i nivelit mesatar, pasi në kampionat po zhgënjen nga ndeshja në ndeshje.

Ka qenë skuadra e Villarrealit që sot ka mposhtur kampionët e La Ligas në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultatin minimal 0-1.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 88’, nga Fornlas, pas një kundërsulmi të shpejtë të nisur nga lojtarët e ekipit mik.

Kjo është ndeshja e tretë radhazi që Reali nuk fiton në La Liga dhe më këtë humbje numëron 32 pikë, duke u renditur në vendin e katërt në tabelën e klasifikimit.