Jeta Osh Qef
Home

Dramë për Mërgim Mavrajn në Gjermani, buzëqesh Armir Abrashi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Sat Jan 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

mavrajHamburgu i Mërgim Mavrajt nuk po kalon një moment të mirë në Bundesligën gjermane.

Ekipi ku luan futbollisti shqiptar është mundur sot me rezultatin 1-0 nga Augsburgu dhe tani e sheh veten në vendin e parafundit në renditje, duke rrezikuar seriozisht rënien një kategori më poshtë.

Për Mavrajn është përfolur shumë një kalim në kampionatin turk, ndaj dhe ai mund të largohet në merkaton e verës nga kjo skuadër

655884358

Nga ana tjetër, Fraiburgu, skuadra e Abrashit, ku mesfushori ishte titullar që nga minuta e parë, ka marrë një barazim të vlefshëm në transfertë ndaj Eintrahtit të Frankfurt, duke iu larguar fundit të tabelës së klasifikimit.