Jeta Osh Qef
Home

“Na erdhi në katin e dytë me sqepar duke bërë veprime turpi”, vajza nga Qyteti Studenti rrëfen tmerrin e përnatshëm
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: Sat Jan 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

26794258_410459249388879_1587218335_n

Fotoja e derës së thyer me sqepar

Studentët janë shtresa më e pambrojtur kur vjen fjala për personat e rrezikshëm për shoqërinë.

Sidomos kur janë vajza, situata bëhet akoma më e ndërlikuar, pasi kur ndodh ndonjë problem shqetësues asnjë institucion nuk i merr parasysh hallet e tyre.

Një rast i ngjashëm na vjen nga një godinë familjare në Qytetin Studenti.

Vajzat jetojnë së bashku dhe shpjegojnë se ndihen të frikësuara nga një 70-vjeçar që jeton në godinën e tyre.

Vajza sqaron e shqetësuar situatën:

Pershendetje  jeta osh qef …jemi banoret e godines familare Nr 18 ne Qytetin Studenti…prej kohesh jemi te shqetesuar nga nje zotri ku banon ne katin e par po ne kte godin ….ky zotri esht rreth moshes 70 vjec esht agresiv ben veprime te turpshme shan ofendon uleret del neper koridoret e godines me sqepar ne dor ku troket ne cdo der….esht kthyer ne nje gjendje te mjerueshme kemi frik te dalim nga banesa kemi frik te levizim …ky problem esht ven ne dieni.edhe drejtoria e qytetit studenti edhe uniformat blu ne komsisariatin qe ndodhet pran godines familjare po ne QS ……kemi trokitur ne cdo istitucion por skemi gjetur zgjdhje…..pervec kushteve te tmerrshme qe kan kto godina por na duhet te durojm edhe kte zotri tashme ku kemi rreth 1 vit qe e durojm …jeta osh qef po e bej kte denoncim ktu sepse spo gjejm zgjidhje nga as nje lloj istitucioni ……ja se cfar ka ber sot ky zotri qe esht kthyer ne.nje ankth per godinen dhe per zonen.rreth saj sapo ndodhi zotria vjen ne katin e dyte me sqepar dhe arriti.sa edhe te thyej nje der te nje dhome me sqeparin e tij …ku me pas u esht drejtuar femive duke i ndjekur ti vriste me sqepar ….cfar presin uniformat blu dhe Drejtoria e Qytetit Studenti qe ky person te marri ndonje jet njeriu se vec kjo i ka ngel….mbase nese ky zotri merr nje jet njeriu ateher besoj se do reagojn istiucionet perkatese…. Jeton vetem ska familjar ……esht rreth te 70 vite ….me sa info kam nga drejtoria arsimore ska familjar me teper nuk di por esht preson i frikshëm
Flm nuk po e zgjidhim ne as nje vend kte shqetsim qe esht kthyer ne ankth per ne ju falenderoj dhe ju lutem anonim ju përshëndes./ JOQ